Narodowy Dzień Tenisa – Fręch i Panfil w Bytomiu

Bytom to jedno z 10 miast, w których 5 września odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa. W najbliższą sobotę gwiazdami będą Magdalena Fręch, złota medalistka niedawnych 94. Narodowych Mistrzostw Polski w Tenisie rozgrywanych na kortach miejscowego „Górnika” oraz Grzegorz Panfil.

– Lipcowe Narodowe Mistrzostwa Polski na naszych kortach były wielkim wydarzeniem, pod względem sportowym, jak i medialnym. Miały też rekordową pulę nagród 200 tysięcy złotych. Zagrała w nich niemal cała krajowa czołówka, z Hubertem Hurkaczem, Kamilem Majchrzakiem, Kacprem Żukiem, Magdą Fręch, Mają Chwalińską czy Katarzyną Kawą na czele. Były największą imprezą tenisową w Polsce, jaką uda się rozegrać w tym sezonie w kraju, nie tylko od jego odmrożenia po pandemii – powiedział dyrektor Górnika Bytom Dariusz Łukaszewski.

– Teraz przed nami kolejne wyzwanie i duże wydarzenie w Bytomiu. Narodowy Dzień Tenisa ma przybliżyć wszystkim dyscyplinę i zachęcić do jej uprawiania najmłodszych. Wierzymy, że coraz więcej dzieci będzie uprawiać tenis na fali popularności Hurkacza, Majchrzaka, Igi Świątek czy Magdy Linette. Ta czwórka gra w tej chwili w wielkoszlemowym US Open, więc nie będzie ich w sobotę w kraju. Ale cieszy nas obecność Magdy Fręch, zawodniczki naszego klubu, która w lipcu zdobyła u nas tytuł mistrzyni Polski – dodał Łukaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego ds. sportowych.

Fręch (LOTOS PZT Team) w lipcu na bytomskich kortach triumfowała bezapelacyjnie w singlu, zgarniając najwyższą w historii MP premię dla zwycięzcy – 27 tysięcy złotych. Zdobyła też srebrny medal w deblu, w parze z Martyną Kubką. Pojawi się na Narodowym Dniu Tenisa, bo nie zdecydowała się na występ w wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku. Od wznowienia rozgrywek w kraju wygrała też turnieje w cyklu LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu w grze pojedynczej oraz w podwójnej w Gdańsku i Wrocławiu.

Oprócz niej w treningach z dziećmi i meczach pokazowych wezmą udział inni zawodnicy Górnika Bytom: aktualna mistrzyni kraju do lat 18-tu Rozalia Gruszczyńska, Xenia Lipiec, Martyn Pawelski i deblowy finalista juniorskiego Australian Open – Mikołaj Lorens (wszyscy LOTOS PZT Team).

Będzie im towarzyszył wychowanek bytomskiego klubu Grzegorz Panfil, reprezentant Polski w Pucharze Davisa.

– Górnik to mój klub, przez wiele lat tu trenowałem i reprezentowałem jego barwy, więc nie może mnie zabraknąć w Bytomiu w sobotę. Tym bardziej, że Narodowy Dzień Tenisa jest fajną inicjatywą promującą tenis wśród dzieciaków, których warto zarazić pasją do tego sportu. Sam prowadzę akademię tenisową w Ustroniu i wiem jak ważne jest pokazanie dzieciom jak fajny jest tenis, jak wiele zabawy i przyjemności on daje. No i że warto znaleźć czas na treningi po szkole, zamiast siedzieć godzinami przed komputerem – podkreśla Panfil.

 

Ramowy plan Narodowego Dnia Tenisa w Bytomiu (korty KS „Górnik” Bytom, ul. Tarnogórska 5; godz. 9-16):

 

Mistrzostwa Śląska Tenis 10 – od godz. 9

kat. czerwona (w hali)

kat. zielona (mączka),

Talentiada Tenisowa – od godz. 9

Seniorzy i Amatorzy, turniej deblowy par mieszanych – w godz. 10-14

mecze pokazowe tenisa plażowego,- w godz. 12-14

mecze pokazowe blind tennis – w godz. 13-14

zabawy, konkursy, animacje dla dzieci nie biorących udziału w Tenis 10 – w godz. 11-14

spotkanie dzieci na korcie z Magdaleną Fręch, Rozalią Gruszczyńską, Xenią Lipiec, Mikołajem Lorensem, Martynem Pawelskim (wszyscy LOTOS PZT Team) oraz Grzegorzem Panfilem

mecz pokazowy Gruszczyńska/ Panfil – Fręch/Lorens – w godz. 15.30- 16.30

Więcej informacji: https://pzt.pl/3_154_10269/narodowy-dzien-tenisa-w-10-miastach!.aspx

NA ŻYWO

x