Esvelo 96. NMP – Kaśnikowski może zagrać z Janowiczem

Już w drugiej rundzie Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu może dojść do szlagierowego meczu Maksa Kaśnikowskiego (LOTOS PZT Team) z Jerzym Janowiczem. Kaśnikowski, jako rozstawiony z numerem 10., ma na otwarcie „wolny los”, natomiast Janowicz w pierwszej rundzie musi pokonać Kacpra Szymkowiaka.

Kaśnikowski (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), który w środę obchodził 19. urodziny, przed tygodniem zdobył pierwszy w karierze tytuł w międzynarodowym Tourze. W niedzielę wygrał turniej ITF M15 Betard Cup (pula nagród 15 tys. dol.) zaliczany do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

We Wrocławiu tenisista LOTOS PZT Team wyeliminował w drugiej rundzie właśnie Janowicza (CKT Grodzisk Maz.), więc w Bytomiu były numer 14. w rankingu ATP i półfinalista Wimbledonu 2013 będzie miał szansę na rewanż.

Janowicz przystąpi do gry w poniedziałek. Plan gier na niedzielę

W Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski drabinki singla zostały rozlosowane na 48 miejsc. To oznacza, że w pierwszej rundzie 16 rozstawionych tenisistek i tenisistów ma „wolne losy”. Obrońca tytułu sprzed roku Kamil Majchrzak (LOTOS PZT Team/CKT Grodzisk Maz.) czeka na zwycięzcę pojedynku Piotra Matuszewskiego z Maciejem Matuszczykiem.

Z numerem drugim w drabince znalazł się Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa). Zawodnik LOTOS PZT Team spotka się w drugiej rundzie z Martynem Pawelskim (KS Górnik Bytom) lub Filipem Bojko ToTu Royal Zielona Góra). W tegorocznej edycji z numerem trzecim wystąpi Kacper Żuk (LOTOS PZT Team/CKT Grodzisk Maz.), a z czwartym Filip Peliwo (AZS Łódź).

Jako trzy najwyżej rozstawione w drabince kobiet zostały zawodniczki LOTOS PZT Team: z „jedynką” Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom), z dwójką Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom), a z „trójką” Martyna Kubka (CKT Grodzisk Maz.).

Fręch rozpocznie obronę tytułu wywalczonego przed rokiem od spotkania z Katarzyną Wysoczańską lub Martyną Zarembą. Falkowska zmierzy się z lepszą zawodniczką w pojedynku Zofii Dziewięckiej z Justyną Jodłowską, Natomiast Kubka czeka na wyłonienie zwyciężczyni meczu Aleksandry Buczyńskiej z Ewą Czapulak.

Drabinki Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski

NA ŻYWO

x