Esvelo 96. NMP – trzeci z rzędu tytuł Fręch, piąty w karierze

Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom) po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni kraju. W sobotnim finale Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski tenisistka LOTOS PZT Team pokonała Martynę Kubkę (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) 6:0, 6:4 i to ona wyjedzie z Bytomia Mercedesem CLA 180 Coupe od gdyńskiej firmy BMG Goworowski.

Faworytką spotkania była Fręch, najwyżej rozstawiona w drabince. Zawodniczka miejscowego Górnika ma jak na razie monopol na wygrywanie na bytomskich kortach, które po raz trzeci z rzędu goszczą Narodowe Mistrzostwa Polski. Jednak w karierze Magdy jest to już piąty tytuł mistrzyni kraju.

– Chyba najważniejszy dla mnie był ubiegłoroczny tytuł, bo po raz pierwszy dla zwycięzców czekały nagrody rzeczowe. Samochody dla złotych medalistów to super nagroda, ale też jest to nagroda wybiegana ciężko na korcie, więc jest wielka satysfakcja na końcu. A potem jeszcze przyjemność z użytkowania auta, choć jak tak dalej pójdzie to chyba będę musiała pomyśleć o powiększeniu garażu – powiedziała Fręch.

Sobotni finał rozpoczął się trochę jednostronnie, bo pierwsze siedem gemów zdobyła zawodniczka LOTOS PZT Team, chociaż walka o punkty toczyła się głównie w długich wymianach z głębi kortu.

– Na pewno trochę lepiej weszłam w mecz i w pierwszym secie pewniej rozstrzygałam decydujące punkty. Ale potem Martyna złapała rytm i zaczęła stawiać duży opór, wiec gra się mocno wyrównała. Zresztą po pierwszym secie wiedziałam, że nie utrzymam takiej dyspozycji przez cały mecz. W tenisie tak bywa, że są lepsze i gorsze momenty. W drugim secie Martyna zaczęła świetnie grać, stwarzała sobie przewagę. Na pewno nie był to łatwy mecz, dlatego cieszę się, że zamknęłam go w dwóch setach. Bardzo często korzystałam ze skrótów. Lubię taką grę i dobrze się czuję, korzystając z takich rozwiązań. Mam nadzieję, że to się podobało kibicom, bo jednak było dużo tych efektownych zagrań. Były one częścią taktyki. Na kortach ziemnych poruszanie się jest trudniejsze, więc i do skrótów trudniej jest dobiec – oceniła Fręch.

Zawodniczka LOTOS PTZT Team od stanu 1:3 w drugim secie zdobyła cztery następne gemy. Prowadząc 5:4 nieoczekiwanie straciła swój serwis, ale chwilę później przełamała podanie Martyny.

– Finał był dla mnie bardzo ciężki. Spodziewałam się tego oczywiście, bo Magda jest w ścisłej czołówce światowej, więc oczekiwałam od niej dobrej gry. Była bardzo solidna, więc musiałam grać agresywnie, wiedziałam, że będę przeplatać winnery z błędami. Liczył się ich stosunek, ale niestety ostatecznie popełniłam za dużo błędów. Były jednak też momenty mojej dobrej gry, z której się cieszę. Kiedy w drugim secie miałam 3:1, to pomyślałam, że już będzie dobrze. Tak jednak nie było, bo koncentracja trochę uciekła, pojawiły się błędy, a Magda doskonale to wykorzystała – powiedziała Kubka.

– Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają. Moje wyniki ostatnio nie były najlepsze, ale mam nadzieję, że to początek dobrego sezonu letniego. Ten sukces zdecydowanie mnie uskrzydli i mam nadzieję, że kolejne turnieje, zwłaszcza te w Polsce, wypadną dobrze. Wszyscy widzimy, jak polski tenis się rozwija, jaka jest pula nagród w Narodowych Mistrzostwach Polski i ile osób jest w to zaangażowanych. Mam nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku.

Już w piątek wieczorem poznaliśmy złote medalistki w deblu, a zostały nimi Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom) i Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań). W finale rozstawiony z numerem czwartym duet pokonał juniorki z LOTOS PZT Team – Zuzannę Bednarz (KS Górnik Bytom) i Zuzannę Pawlikowską (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) 6:1, 3:6, 10-8

Wyniki finałów Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu:

gra pojedyncza –

Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team/KS Górnik Bytom, 1) – Martyna Kubka (CKT Grodzisk Maz., 3) 6:0, 6:4

gra podwójna kobiet –

Marcelina Podlińska, Wiktoria Rutkowska (KS Górnik Bytom, AZS Poznań, 4.) – Zuzanna Bednarz, Zuzanna Pawlikowska (KS Górnik Bytom, CKT Grodzisk Maz.) 6:1, 3:6, 10-8

Medalistki Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski:

gra pojedyncza –

1. Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom/LOTOS PZT Team)

2. Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki)

3. Anna Hertel (AZS Poznań)

3. Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom/LOTOS PZT Team)

gra podwójna –

1. Marcelina Podlińska (KS Górnik Bytom), Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań)

2. Zuzanna Bednarz (KS Górnik Bytom), Zuzanna Pawlikowska (CKT Grodzisk Maz.)

3. Anna Hertel (AZS Poznań), Martyna Kubka (CKT Grodzisk Maz.)

3. Karolina Jaśkiewicz (UKS Omega Smolec), Aleksandra Jeleń (WKT Mera Warszawa)

NA ŻYWO

x