Drabiki turnieju głównego rozlosowane!

Hubert Hurkacz spotka się z jednym ze zwycięzców kwalifikacji w pierwszej rundzie 94. Mistrzostw Polski w Tenisie rozgrywanych w Bytomiu, a ten mecz rozpocznie się we wtorek o godzinie 18.00. Drugi rozstawiony w drabince Kamil Majchrzak wylosował na otwarcie Aleksandra Orlikowskiego.

Hurkacz jest najwyżej notowanym na świcie polskim tenisistą, zajmuje 29. miejsce w rankingu ATP Tour. Do kraju przyleciał na początku lipca specjalnie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w marcu zastała go pandemia koronawirusa i zamknięcie granic. Trenował w USA, a w ostatnich tygodniach wystąpił w dwóch pokazowych imprezach. Mistrzostwa Polski będą pierwszym jego regularnym startem turniejowym od lutego.

W ubiegłym tygodniu udany powrót do gry po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją odnotował Kamil Majchrzak, wygrywając turniej LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu. 108. zawodnik na świecie rozpocznie występ w MP od pojedynku z Aleksandrem Orlikowskim. Początek o godz. 13:00.

Z „trójką” w Bytomiu wystąpi Kacper Żuk (305. w ATP), który w czerwcu triumfował w singlu i deblu(w parze z Szymonem Walkówem) w turniejach LOTOS PZT Polish Tour na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej i w Szczecinie (we Wrocławiu odpadł niespodziewanie w ćwierćfinale). W pierwszej rundzie zmierzy się z Filipem Kolasińskim.

Natomiast Daniel Michalski (4.) trafił na jednego ze zwycięzców rozgrywanych jeszcze eliminacji. Dopiero po zakończeniu wszystkich meczów zostaną dolosowani do drabinki.

Trzy najwyżej rozstawione w rywalizacji pań zawodniczki rozpoczną występy na kortach Górnika Bytom od spotkań z rywalkami wyłonionymi z kwalifikacji: Katarzyna Kawa (nr 1.), Magdalena Fręch (2.) i Maja Chwalińska (3.). Oznacza to, że wyjdą na kort dopiero w środę.

Natomiast Katarzyna Piter (360.) wylosowała Aleksandrę Wierzbowską.

W rywalizacji kobiet nie zobaczymy dwóch najwyżej notowanych Polek w rankingu WTA Tour – Magdy Linette (36.) oraz Igi Świątek (49.). Pierwsza przebywa od kilku miesięcy za granicą i tam czekana restart międzynarodowego sezonu, a druga w pełni koncentruje się teraz na przygotowaniach do startów na nawierzchni twardej.

Pula nagród w 94. Mistrzostwach Polski w Tenisie osiągnęła rekordową wysokość 200 tysięcy złotych. Na premie w wysokości 27 tysięcy złotych, srebrni medaliści zdobędą 14 tys., a brązowi po 7 tys. Najlepsze pary deblowe podzielą się kwotą 18 tys., a finaliści – 8 tys. Drabinki singlowe zostaną rozlosowane na 32 zawodników i zawodniczek oraz na 16 par. W tym roku wyjątkowo nie będzie rozgrywana rywalizacja mikstów.

Od wtorku do niedzieli po dwa najważniejsze spotkania z kortu centralnego będzie transmitować telewizja Polsat Sport. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi we wtorek o godzinie 17.00, a o godz. 18 w meczu dnia wystąpi Hubert Hurkacz. Przez cały tydzień będzie też prowadzony livestream w internecie z dwóch głównych kortów.

NA ŻYWO

x