Znamy mistrzynie i mistrzów Polski w deblu

Paula Kania i Anastazja Szoszyna okazały się najlepsze w deblu w 94. Mistrzostwach Polski w Tenisie, które w niedzielę zakończyły się w Bytomiu. W grze podwójnej mężczyzn triumfowali na zakończenie turnieju Kamil Majchrzak i Jan Zieliński.

W pierwszym z deblowych finałów Kania-Choduń i Szoszyna, najwyżej rozstawione w imprezie, pokonały Magdalenę Fręch i Martynę Kubkę 7:6 (7-5), 7:5.

– Po zejściu z kortu czułam radość. Mecz był bardzo dobry, super jakość, super poziom. Ostatnio przegrałam kilkanaście finałów pod rząd, więc mam nadzieję, że będzie to dla mnie przełomowy moment. Byłam już bliska zakończenia kariery, a jednak! Nie pamiętam, kiedy miałam takiego banana na korcie po meczu. Poza kortem zdarza mi się częściej uśmiechać, ale na korcie dawno tak nie było. Czasami zdarza mi się odnaleźć tę dziecięcą radość – powiedziała Kania-Choduń.

– Nie mogłyśmy się doczekać tego meczu. Bardzo lubię grać debla z Paulą. Świetnie dogadujemy się emocjonalnie, cieszą mnie te mecze i ta gra. W moim przypadku jest to dość rzadkie – dodała Szoszyna.

Dopiero wieczorem poznaliśmy najlepszy męski debel bytomskich mistrzostw. Najlepsi okazali się Kamil Majchrzak i Jan Zieliński (nr 3.), którzy w finale wygrali z Kamilem Gajewskim i Dominikiem Nazarukiem 6:3, 6:4.

– Nie ukrywam, że bardzo liczyłem na tytuł w singlu, tym bardziej, że Maks Kaśnikowski wyeliminował najwyżej rozstawionego Huberta Hurkacza, Ale okazało się, że mi nie wyszedł wczorajszy półfinał. Ale dzisiaj zagraliśmy z Jankiem dwa dobre mecze i zdobyliśmy tytuł w deblu – powiedział Majchrzak.

– Przed pandemią mieliśmy w planie z Kamilem załapać się razem do challengerów ATP. Ale w tym całym zamieszaniu ciężko nam ustalić, gdzie moglibyśmy razem zagrać. Wszyscy próbują adaptować do nowej rzeczywistości. Czekamy na rozwój sytuacji i warunkach w jakich nastąpi restart międzynarodowego Touru – dodał Zieliński.

Niedługo wcześniej Majchrzak i Zieliński musieli rozegrać zaległy półfinał, a w nim pokonali Szymona Walkówa i Kacpra Żuka (1.) 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 10-8. Żuki Walków prowadzili w super tie-breaku 8-2 i nie wykorzystali tej przewagi.

W singlu złote medale zdobyli w niedzielę Kacper Żuk i Magdalena Fręch, która po raz trzeci zdobyła tytuł mistrzyni seniorek po zwycięstwach w latach 2014-15. Triumfy przyniosły im premie w wysokości 27 tysięcy złotych.

Tegoroczne mistrzostwa kraju miały rekordową pulę nagród w wysokości 200 tysięcy złotych.

Wyniki finałów 94. Mistrzostw Polski w Tenisie w Bytomiu (13-19 lipca 2020):

singiel kobiet –

Magdalena Fręch (nr 2.) – Katarzyna Kawa (1.) 7:5, 6:3

singiel mężczyzn –

Kacper Żuk (nr 3.) – Daniel Michalski (4.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-3)

debel kobiet –

Paula Kania-Choduń, Anastazja Szoszyna (nr 1.) – Magdalena Fręch, Martyna Kubka 7:6 (7-5), 7:5

debel mężczyzn –

Kamil Majchrzak, Jan Zieliński (nr 3.) – Kamil Gajewski, Dominik Nazaruk 6:3, 6:4

W tym roku nie rozgrywano rywalizacji mikstów.

NA ŻYWO

x