95. NMP – rozlosowano główne drabinki

Najwyżej rozstawiony Kamil Majchrzak wylosował Szymona Kielana, a właściwie to Kielan sam sobie wylosował Majchrzaka w pierwszej rundzie 95. Narodowych Mistrzostw Polski w Tenisie, które rozpoczną się w sobotę na kortach Górnika Bytom.

Kielan jako przedstawiciel zawodników losował drabinkę męskiej rywalizacji, ale miał pecha, jak przystało na numer 13., który miał na liście zgłoszeń. Bo właśnie ten żeton wyciągnął w pierwszej kolejności. Oznaczało to konieczność gry z ubiegłorocznym brązowym medalistą z Bytomia, obecnie 104. tenisistą świata w rankingu ATP Tour.

W piątek Majchrzak (LOTOS PZT Team) oficjalnie uzyskał kwalifikację olimpijską i już 17 lipca poleci na igrzyska do Tokio, jako jeden z sześciu reprezentantów Polski, obok Igi Świątek, Magdy Linette, Alicji Rosolskiej, Huberta Hurkacza i Łuksza Kubota.

Rozstawiony z numerem drugim Kacper Żuk (LOTOS PZT Team) rozpocznie obronę tytułu wywalczonego poprzednio w Bytomiu od pojedynku z Kamilem Gajewskim. Losowanie drabinki wykluczyło możliwość powtórki ubiegłorocznego finału, bowiem srebrny medalista Daniel Michalski (LOTOS PZT Team), grający z „trójką”, znalazł się również w dolnej połówce drabinki. W pierwszym meczu na jego drodze stanie Juliusz Bienkiewicz.

W rywalizacji kobiet posiadaczka „dzikiej karty” Marta Domachowska, spotka się w sobotę w meczu dnia z Magdaleną Hędrzak. Rozpoczną rywalizację tuż po zakończeniu oficjalnej ceremonii otwarcia 95. NMP zaplanowanej na godzinę 16.00.

Turniejowa „jedynka”, ubiegłoroczna srebrna medalistka, Katarzyna Kawa wylosowała w pierwszej rundzie jedną ze zwyciężczyń toczących się właśnie kwalifikacji  Natomiast rozstawiona z numerem drugim Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team) rozpocznie obronę tytułu od meczu z Olivią Biergler.

NA ŻYWO

x