97. Narodowe MP – Pawelski lepszy od Michalskiego

Zawodnik miejscowego KS Górnik Bytom – Martyn Pawelski (PZT Team, nr 4.) wyeliminował najwyżej rozstawionego Daniela Michalskiego (PZT Team/WKT Mera Warszawa, nr 1.) 7:6 (7-4), 6:2 i awansował do finału 97. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu. O tytuł zagra z Pawłem Ciasiem (KT Kubala Ustroń, nr 5.).

 Niedzielne mecze będą transmitowane na kanale Polsat Sport Extra. O godz. 10.30 rozpocznie się finał kobiet z udziałem Weroniki Falkowskiej (PZT Team/KS Górnik Bytom, nr 1.) i Marty Leśniak (KT Kubala Ustroń). Po nich na kort wejdą panowie, a w obydwu pojedynkach stawką będzie czek na 32 tysiące złotych, a premia za srebrny medal wyniesie 17 tys. zł.

Warto zauważyć, że od 15 lat w grze pojedynczej mężczyzn nikt nie zdołał obronić tytułu mistrzowskiego. Tym razem ta sztuka nie udała się Michalskiemu, który zakończył występ w półfinale po porażce z Pawelskim.

– Tie-break to jest trochę loteria. Miałem w nim stratę 0-3, potem 2-4. To była praktycznie jedna piłka i potem swój serwis, więc udało mi się go wyciągnąć na 7-4. Drugi set był lepszy, od początku szedłem na nowych piłkach, no i wszystko odgrywałem głęboko, pod końcówkę kortu. Cieszę się, bo dotychczas nigdy jeszcze nie wygrałem z Danielem, więc udało mi się to pierwszy raz. Z Pawłem się znamy i to powinien być też bardzo dobry mecz i będę się starał z niego czerpać przyjemność.  Raz chyba wygrałem z nim, raz przegrałem, o ile się nie mylę – powiedział Pawelski.

Sobotnie pojedynki mężczyzn rozpoczęły się mniej więcej o tej samej porze i również skończyły się w odstępie kilku minut. Jako pierwszy do finału awansował Ciaś, rozstawiony z numerem piątym, pokonując Macieja Rajskiego (TENISWIL Warszawa-Wilanów, 15.) 6:3, 7:5.

– Żaden z meczów z Maćkiem nie jest łatwy, u niego widać doświadczenie, no i świetnie operuje slajsem i jednoręcznym bekhendem. Do tego gra na tyle mądrze i skutecznie, nie dając miejsca nawet na chwilę spadku formy i koncentracji. Dzisiaj końcówka drugiego seta mogła pójść tak naprawdę w każdą stronę, na szczęście poszła w moją. Z dotychczasowych meczów w tym turnieju, ten był chyba najtrudniejszy, bo przeciwnik grający na bardzo wysokim poziomie no upał, który też woje robił. A jutro kolejny bardzo ciężki mecz, bo Martyn tutaj prezentuje bardzo dobrą formę, no i będzie miał dodatkowo wsparcie miejscowych kibiców. No i podobno jutro ma być jeszcze większy upał – powiedział Ciaś, który trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski.

Po południu w ostatnim meczu mężczyzn na kortach KS Górnik Bytom zwycięstwo w grze podwójnej odnieśli Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń) i Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro), pokonując w finale 5:7, 6:2, 10-4 Olafa  Pieczkowskiego (PZT Team/KT Januszkowo-Olsztyn) i Filipa Pieczonkę (Gdańska Akademia Tenisowa). Triumfatorzy zdobyli 15 tysięcy złotych premii do podziału na parę, a ich finałowi rywale podzielili się sumą 8 tys. zł.

Na zakończenie sobotniej rywalizacji poznaliśmy triumfatorki gry podwójnej, którymi zostały Falkowska i Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała). W finale pokonały Walerię Daraszuk (Calisia Tenis Pro) i Darię Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:1.

              Wyniki finałów 97. NMP w grze podwójnej:

kobiety –

Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) – Waleria Daraszuk (Calisia Tenis Pro), Daria Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:1

mężczyźni –

Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń), Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro) – Olaf Pieczkowski (PZT Team/KT Januszkowo-Olsztyn), Filip Pieczonka (Gdańska Akademia Tenisowa) 5:7, 6:2, 10-4

Medaliści 97. NMP w grze podwójnej:

kobiety –

  1. Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała)
  2. Waleria Daraszuk (Calisia Tenis Pro), Daria Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała)
  3. Olgą Gołaś (SKT Promasters Szczecin), Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom
  4. Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja), Zuzanna Kubacha (PT Olimpia Poznań)

mężczyźni –

  1. Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń), Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro)
  2. Olaf  Pieczkowski (PZT Team/KT Januszkowo-Olsztyn), Filip Pieczonka (Gdańska Akademia Tenisowa)
  3. Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom), Piotr Pawlak (WKT Mera Warszawa)
  4. Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała), Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń)

NA ŻYWO

x